Організація колодязя на ділянці – це необхідність, особливо там, де немає централізованого водопостачання. Інформація актуальна на 2025 г. Копка колодязів в Запоріжжі вимагає наявності деяких інструментів, а також знань, як проводити роботу на різному грунті. Щоб не наражати себе на небезпеку, найкраще використовувати працю професіоналів, яких можна знайти на будівельному порталі RABOTNIKI.UA. Перед тим як створювати заявку, перегляньте ціни за метр копки колодязів.
Копка колодязів: як знайти підходяще місце
Будівництво колодязя-це сукупність безлічі факторів. В процесі роботи потрібно правильно визначити глибину залягання питної води, розрахувати кількість бетонних кілець, а також забезпечити установку гідротехнічного обладнання та системи розподілу води.
Щоб вибрати правильне місце для копки, потрібно зібрати наступну інформацію:
- Геологічні дані. Цей спосіб дуже надійний для пошуку хорошої і якісної води на ділянці.
- Джерелах, які знаходяться поруч. Якщо у ваших сусідів є колодязі, то слід поцікавитися, наскільки смачна у них вода і на якому рівні вона залягає.
- Наскільки вода придатна для пиття. Якщо ви плануєте облаштувати колодязь з питною, а не технічною водою, тоді слід здати її пробу на хімічний аналіз.
- Тип грунту. Це один з найголовніших факторів під час риття водоносної жили, який може ускладнити проведення всієї роботи. Саме від особливостей грунту залежить ціна на копку колодязя.
- Який рельєф місцевості, де буде будуватися колодязь. На схилах копати колодязі дуже складно, найкраще це робити на рівній місцевості.
- Оточення навколо майбутньої водної жили. Не можна споруджувати водоносну жилу в безпосередній близькості від вигрібних ям, компостних куп, септиків і т.д. це обов'язково забруднить її, і вода стане непридатною для пиття. Також не можна споруджувати питну жилу в низинах, куди буде стікати вся брудна тала вода і залишки сільськогосподарських добрив.
- Наскільки водоносна жила буде віддалена від будинку.
Процес копки колодязів під ключ
Копати колодязь можна двома способами, відмінність між яких дозволяє їх використовувати на різних грунтах. Розглянемо їх докладніше.
- Відкритий спосіб. Він дуже зручний і простий, але доступний тільки в тій місцевості, грунт якої не схильний до зсувів і осипання. Процес роботи полягає в наступному. Спочатку риється шахта потрібно глибини (до водоносного горизонту), а після встановлюються бетонні кільця. В процесі роботи можна при необхідності зміцнювати стіни шахти. Після закінчення копки і установки кілець, потрібно облаштувати дно колодязя, засипавши його щебенем або піском.
- Закритий спосіб, тобто риття колодязя в кільце. Він відмінно підходить для грунту, який схильний до осипання. Технологія такого способу складніше, але процес роботи набагато безпечніше. Спочатку вириваємо невелику яму, діаметр якої повинен бути рівний кільцю. Встановлюємо його і продовжуємо підкопувати знизу. Кільце буде опускатися під власною вагою. Слідом потрібно встановити друге і продовжити так до самого кінця. Тут потрібно стежити за відсутністю перекосів.
Кожен із способів має переваги і недоліки, які слід врахувати перед початком роботи. Це зможе зробити і професіонал, найняти якого можна на порталі RABOTNIKI.UA. він підкаже, який спосіб підходить для Вашого випадку і зробить всю роботу на вищому рівні. Знайти майстра можна створивши заявку-тендер або виконавши процес пошуку вручну у вкладці "працівники". У будь-якому випадку, щоб визначитися остаточно, потрібно ретельно переглянути профілі майстрів.
Якщо в процесі роботи у вас виникнуть питання, просто напишіть адміністратору. Кнопка зворотного зв'язку знаходиться внизу сторінки. Ми обов'язково відповімо!