Монтаж утеплювача фасаду залежить від особливостей того чи іншого матеріалу. Інформація актуальна на 2025 г. Наприклад, в будинках каркасного типу з дерева часто використовується мінераловатний утеплювач рулонного типу. Це дуже м'який матеріал, який для ізоляції укладається в два або три шари. При утепленні цегляних, блокових або бетонних фасадів краще використовувати базальтову вату. У кожному випадку, монтажні роботи будуть різними.
В цілому, укладання такого утеплювача не викликає ускладнень. Тому, багато виконують роботи самостійно без залучення найманих майстрів. Однак необхідно враховувати деякі особливості монтажу:
Обов'язково облаштування пароізоляції. Так чи інакше, всередині каркаса стіни буде накопичуватися волога, яка буде конденсуватися. Якщо її не вивести, волога почне руйнувати дерев'яну основу будинку, зумовить процеси гниття, деформація опор з бруса. Тому, будівельним степлером до каркасу будинку кріплять пароізоляційний шар;
Монтаж самого утеплювача здійснюється за допомогою того ж степлера. Матеріал фіксують на опорних стовпах. Щоб фіксація була максимально міцною, стовпи розташовують на відстані в 60 см один від одного;
Наступний шар утеплювача укладають в зворотну сторону від першого. Якщо монтується плитний утеплювач, то волокна заднього ряду плит, повинні розташовуватися поперек волокон плити, розташованої в першому ряду;
Щоб утеплювач не спускався донизу, на нього набивається поверхню з вологостійкої фанери. Така поверхня служить основою і для монтажу оздоблювального матеріалу фасаду.
При роботі з такими утеплювачами, важливо не допускати щілин. Потрібно дуже міцно кріпити матеріал до каркасу, щоб він під власною вагою не опускався вниз не утворював порожнечі.
Базальтовий утеплювач відрізняється кращими ізоляційними властивостями. Однак при монтажі даного матеріалу, необхідно знати і дотримуватися технологію робіт.
Так, початкове закріплення плит здійснюється на спеціальний клейовий склад. Його наносять на центр плити і обмазують її по периметру. Крім клею обов'язково використовують спеціальне кріплення, так званий «грибок». Капелюшок зазначеного кріплення занурюється в утеплювач.
Вкрай важливо укладати плити рівно відносно один одного. Тому, правильність кожного шару слід перевіряти будівельним рівнем.
Середня ціна 241 грн/м² на основі прайс-листів від 25 майстрів.
Рекомендуємо уточнити атуальную ціну на сьогодні.
Діапазон цін на цю послугу: