Для того щоб ефективно відводити осадові води з ділянки, необхідно обладнати закінчену систему і продаж монтаж водостічної системи в Харкові є необхідною її частиною. Інформація актуальна на 2025 г. Правильна установка вимагає розрахунків і підгонки матеріалів, тому використовуйте послуги фахівців в цій галузі, щоб система прослужила вам довгі роки. Знайти їх можна на порталі VSERABOTNIKI.COM.
Установка водостоків: важливі елементи та інструменти
Задля установки ринви водостоку в залежності від обраної конструкції можуть потрібно такі деталі:
- кутові деталі, що використовуються для установки на кути фасаду;
- заглушки і з'єднувачі жолобів;
- трубні коліна, завдяки яким оформляються вигини труб;
- наконечники на труби - з їх допомогою конструкція виглядає більш завершено;
- кронштейни( гаки), призначені для кріплення жолобів до фасаду;
- воронки - їх використовують, щоб ефективно з'єднати труби і жолоби;
- хомути - для кріплення труб до будівлі.
З інструментів потрібно підготувати:
- рівень будь-якого виду;
- пристосування для вимірювання;
- прилад для згинання гаків;
- ножівку по металу;
- Заклепувальні кліщі;
- молоток (звичайний або гумовий);
- облаштування для свердління дірок;
- кліщі;
- спеціальні ножиці для порізки металевих елементів.
Монтаж водостічної системи: процес роботи
Монтаж водостоків на фасадах починається з вибору матеріалу, з якого він буде виготовлений (пластика або металу). Загальний процес установки буде виглядати таким чином:
- Спочатку закріплюються деталі, які будуть підтримувати жолоби, на виступаючої частини обрешітки. Правильна установка має на увазі виставлення потрібного кута нахилу (рекомендований в два-три міліметри на метр).
- Далі готують жолоби. Вирізати дірки для воронок потрібно до їх установки. Розмічають олівцем, а отвір – ножівкою. Якщо жолоб з металу, то місце зрізу потрібно обробити, щоб не було корозії. Слід зазначити, що в сучасних системах є елементи-воронки, які просто потрібно з'єднати з основною частиною жолоба.
- Потім за допомогою фіксує клеми встановлюють воронку. А на торець жолоба кріплять заглушку.
- Самі жолоби з'єднують з використанням замків сполучних. Під'єднання деталей для кутів також роблять за допомогою притискних замків.
- Для монтажу на стіну труби для зливу, застосовують Хомути, що фіксуються саморізами. Довжина між саморізами не повинно бути більше двох метрів. Трубу встановлюють від сорока міліметрів від стіни, а обрізають їх ножівкою.
- Для приєднання колін потрібно виміряти довжину між торцями труб, додати сто міліметрів, щоб зайшла сполучна труба в торець коліна. А останній елемент, призначений для зливу, закріплюють заклепками. Для якісного зливу відстань між краєм зливної труби і землею не повинен перевищувати триста міліметрів.
Для кожної конкретної системи водостоку деталі монтажу можуть відрізнятися. Якщо конструкція заводська, то в інструкції повинна бути вказана послідовність дій. А для саморобних конструкцій розбиратися доведеться самому. У будь-якому випадку для установки найкраще використовувати працю фахівця. Найняти його можна за допомогою сервісу VSERABOTNIKI.COM.
Пошук фахівця здійснюється двома способами: створенням заявки, коли ви будете вибирати з відгукнулися майстрів, і самостійним пошуком у відповідній вкладці. Попередньо переглянути ціну за роботу монтажу водостічної системи ви можете у вкладці "Калькулятор"або " розцінки". Відповіді на запитання можна переглянути в Центрі підтримки.