Кладка печей і камінів. Інформація актуальна на 2025 г. Основні особливості та нюанси
Кладка печей і камінів-робота не з легких, тому настійно рекомендується скористатися допомогою професійних будівельників і експертів з ремонту. Провідних експертів у сфері побутового ремонту та будівництва можна знайти на нашому сайті. Величезна база компаній і приватних підприємців дозволяє в найкоротші терміни відшукати провідних фахівців для виконання будь-яких видів будівельних робіт. Виконавши кладку печі або каміна в Одесі або в іншому місті України - не проблема, якщо ви скористаєтеся послугами нашого інноваційного сайту.
Вибір цегли для кладки печі або каміна
Для кладки цегли, найкраще використовувати обпалений червона цегла найвищої якості, так як у нього оптимальні показники опору високим температурам і відмінна міцність. Для оптимальних результатів роботи потрібно кладка з вогнетривкої цегли високої якості. Так як в переважній більшості випадків конструкція печі або каміна двошарова, то використовуються одночасно шамотна Вогнетривка цегла і керамічна, для зовнішніх стінок. Для професійного виконання робіт, швидше за все, вам знадобиться експерт-пічник. Кладка печей і камінів - відповідальне завдання, тому без належних навичок поводження з будівельним інструментом і специфічних навичок, можна припуститися помилки під час робочого процесу і з часом, кладка може почати тріскатися.
Щоб виконання всіх робіт не викликало особливих труднощів і було виконано з максимальною ефективністю, настійно рекомендується слідчий певної послідовності дій, представленої нижче:
- Спочатку виконується заливка фундаменту-діаметр фундаменти повинен бути на 5-6 сантиметрів ширше з кожного боку, ніж ширина подальшої пічної кладки. Після заливки, на фундамент укладається ряд цегли і розстеляється гідроізоляційний матеріал. При цьому, обов'язково врахуйте, що другий ряд цегли фундаменту каміна або печі повинен бути на рівні з підлогою першого поверху будівлі. Після заливки фундаменту має пройти 3-4 тижні, а потім можна займатися основними роботами з будівництва каміна або печі.
- Після викладки фундаменту, необхідно обов'язково провести кладку зольника для майбутнього каміна і печі. Зольник повинен викладатися на висоту трьох рядів цегли.
- Кладка топки для печі або каміна виконується в залежності від того сировини, яке буде використовуватися під час експлуатації. Стандартний діапазон розмірів відсіку для топки-50-100 см. При будівництві печі з вогнетривкої цегли, всі цеглини встановлюються ребром, таким методом повністю викладається внутрішня частина відсіку для сировини. Для розчину, рекомендується вибирати спеціальну вогнетривку шамотну глину. Дверцята топки повинна закріплюватися за допомогою металевої решітки. Найчастіше, топкова дверцята розташовується на кухні або в приміщеннях з малою прохідністю, щоб ніхто не обпікся об розпечену двері палаючого каміна або печі.
- Після формування основної частини конструкції печі, виконується викладка цегляного ковпака і літнього ходу для виходу диму і сажі. Обов'язково виконується монтаж витяжки, причому для виконання установки витяжної системи або засувки слід скористатися допомогою професійних будівельників.
- Далі виконується кладка димоходу і вже після завершення всіх будівельних робіт можна починати обробляти поверхню готового каміна або печі.