Доріжки на садових ділянках можуть бути виконані не тільки з тротуарної плитки, але і з використанням бетонної заливки. Інформація актуальна на 2025 г. Такі конструкції вимагають значних сил при зведенні, а також облаштуванні території навколо, адже бетонні доріжки – споруди тривалої експлуатації. Для правильного облаштування доріжки з бетону без армування скористайтеся працею фахівців, яких просто знайти через портал RABOTNIKI.UA.
Необхідні інструменти і матеріали для бетонування доріжок
Правильне облаштування бетонної доріжки починається з підготовки матеріалів та інструментів. Під час роботи знадобитися:
- для організації опалубки слід підготувати фанеру або дошки;
- поліетиленова плівка;
- тачка для перевезення матеріалів;
- рукавичка;
- Рівень будівельний;
- відро;
- ємність для приготування розчину;
- кілочки, щоб можна було розмітити контур;
- будівельний міксер;
- лопата;
- пісок;
- жорства;
- цемент.
Заливка бетонної доріжки: процес роботи
Заливка доріжок бетоном виглядає наступним чином:
- Готуємо місце. Для цього слід розчистити поверхню, зробити розмітку і вбити кілочки, за якими потрібно натягнути мотузку. Якщо грунт не дуже міцний, тоді його слід вибрати і в траншею укласти текстильний матеріал, потім посипати піском і утрамбувати. Можна зробити кілька шарів піску і між ними укласти щебінь.
- Облаштовуємо опалубку. Для цього будуть потрібні дошки, які потрібно закріпити по краях траншеї в нижній частині кілочками, у верхній – поперечними перемичками. За технологією укладання доріжки не можна робити суцільними, так як це призведе до розтріскування бетону при несприятливих умовах. Тому через кожен метр або півтора слід встановлювати роздільники, які потім можна буде вийняти або залишити як є. Конструкція вийти розділеної на секції так званими деформаційними швами. Перед заливкою бетону потрібно покласти поліетиленову плівку.
- Готуємо розчин. Для його приготування найкраще взяти марку цементу не нижче М500. Склад розчину може варіюватися: одна частина цементу / три частини піску або одна частина цементу/дві частини піску/дві частини середнього щебеню. Для поліпшення якості розчину можна додати в нього спеціальні компоненти, які підвищують морозостійкість, не дають вбиратися волозі і т.д. Так як армування не передбачено, для підвищення міцності можна додати фіброволокно. В результаті повинна вийти густа і пластична суміш. Готувати її можна в бетономішалці або за допомогою будівельного міксера.
- Заливка. Так як армування не передбачено, товщина плити повинна бути трохи більше, а ось ширина не бажана більше метра. Заливання розчину потрібно виконувати поступово, щоб в процесі не утворилися порожнечі в бетоні. Для цього потрібно періодично потрібно постукувати для створення вібрації. Готові плити потрібно накрити плівкою для повільного висихання.
- Останні роботи. На наступний після заливки день можна на бетоні зробити малюнок і вийняти роздільники, через три-чотири дні по доріжці можна акуратно ходити, а зняти опалубку через п'ять-шість днів. Через двадцять один день бетон остаточно затвердіє.
Всю роботу ви можете виконати самостійно або довірити її будівельникам з порталу RABOTNIKI.UA. Тут ви в короткі терміни зможете знайти кваліфікованого майстра або отримати пораду на форумі. Якщо ж ви самі є будівельником, тоді Створіть свій аккаунт на сервісі і запропонуйте свої послуги замовникам.
Якщо під час роботи у вас виникли питання, тоді просто перейдіть в Центр підтримки або напишіть адміністратору. Ваш запит буде розглянуто в найкоротший час!