При виборі опалення для приватного будинку багато керуються практичністю, легкістю в установці, економічністю. Інформація актуальна на 2025 г. Все це є у електричного котла. Використовуючи такий облаштування для опалення, немає потреби постійно за ним стежити, він досить безшумний в роботі. Бажано, щоб налаштування і установку електрокотла у Львові робили люди, що спеціалізуються на цій роботі. Таких майстрів можна знайти на порталі RABOTNIKI.UA.
Процес установки електричних котлів опалення
Перед проведенням монтажу електричних котлів, агрегат потрібно вибрати. Сьогодні існують наступні види апаратів: ТеНові, індукційні, електродні. Кожен має свої особливості як в роботі, так і в установці. Розглянемо їх.
- Теновий котел-це невелика мікрокотельна в металевому корпусі. Всередині знаходиться циркулярний насос, нагрівальний елемент для ГВП, пристрої для безпеки і автоматизації. Така конструкція робить монтаж приладу більш простим. Агрегат підвішують на стіні не нижче півтора метрів над підлогою. Виходи підключають до трубопроводів, використовуючи кульові крани. До зворотної магістралі під'єднують бак, тут же обов'язково монтують сітчастий фільтр. Ви можете під ним поставити додатковий кран, щоб при очищенні фільтра не розкручувати всю систему.
- Електродні та індукційні теплогенератори являють собою водогрійні елементи, їх обов'язково потрібно обв'язувати зовні. Їх монтаж відбувається на такому рівні, щоб було зручно виконати обв'язку, роблять установку в вертикальному положенні. За рахунок того, що пристрої не оснащені насосами, їх установка виглядає складніше. Самі насоси включають в обв'язку окремо. Також необхідно в схему включити пристрої для безпечної роботи всього агрегату: Автоматичний воздухоотводчик, манометр, запобіжний клапан.
Останній етап в установці котла-це підключення його до електромережі. Це потрібно робити відповідно до інструкції по експлуатації пристрою.
Нюанси установки електричних котлів
Для правильної і безпечної установки обладнання, потрібно дотримати деякі нюанси.
- Розміщення такого обладнання допустимо тільки в спеціально облаштованому технічному приміщенні. Це необхідно для того, щоб до нього не було доступу у дітей, а також У інших людей, здатних збити настройки і привести до поломки приладу.
- При установці електрокотла в приватному будинку не рекомендується прокладати силові кабелі під трубами водопостачання або опалення. У разі протікання, може статися замикання, і апарат вийде з ладу. Якщо ж це неможливо, тоді обов'язково потрібно дроти захистити від води, використовуючи спеціальні пластикові або металеві короба, в які слід заховати електричні жили.
- Підводячи до котла труби, робіть обов'язкову їх підтримку, добре прикріплюючи до стін. Котел вагою труб навантажувати не можна.
- Ретельно дотримуйтесь рекомендацій при виборі силового кабелю – необхідно підбирати точне перетин кабелю, яке дається в інструкції і відповідає споживаної потужності і силі струму. А корпус пристрою потрібно обов'язково заземлити.
Насправді монтаж електрокотла досить нескладний, але тільки якщо ви хоч трохи розбираєтеся в техніці, вмієте читати технічну документацію і слідувати інструкціям. В іншому випадку найкраще скористатися послугами фахівців, яких можна знайти на порталі RABOTNIKI.UA. зробити це можна двома способами:
- створити заявку на пошук фахівця, описавши послугу, що вам необхідна;
- пошукати майстра самостійно у вкладці "працівники", використовуючи фільтри.
Перейдіть в Центр підтримки, якщо у вас виникли питання – там зібрані відповіді на самі часто зустрічаються.