Поклейка шпалер на стіну
1. погрунтовать підстава
2. намазати стіну і шпалери клеєм
3. відбити лазером початок вертикалі першої смуги
4. за допомогою валика або плавника вирівняти обоіну
5. витерти сліди клею з Шпалери чистою тканиною
Якщо необхідно поклеїти шпалери в квартирі, то доводиться замислюватися про те, чи зробити все самому або все-таки покликати професіоналів. Інформація актуальна на 2025 г. Вирішити це питання допоможе дана стаття. Варто оцінити свої сили і задуматися про кінцевий результат.
Взявшись за ремонт і поклейку шпалер, доводиться стикатися з такими проблемами, як:
як відклеїти старі шпалери;
як підготувати поверхню під шпалери;
як не зачепити електропроводку;
Як правильно укладати ґрунтовку;
з чого почати поклейку шпалер.
Етапи по шляху підготовки до поклейки будуть виглядати наступним чином.
Всі ремонтні роботи рекомендується проводити при вимкненому електроживленні. Небезпека може бути в старій проводці, коли вода або клей потрапляють на оголені дроти. Якщо немає можливості відключення живлення в окремо взятій кімнаті, то виходом буде зняти дроти живлення з розеток (при повністю вимкненому електриці) і ізолювати їх кінці, сховавши їх за заглушки.
При рівних і зашпакльованих стінах не потрібні особливі підготовки. Старі декоративні покриття при їх наявності необхідно буде видалити. Для цього пробують підняти край шпалер за куточок і відірвати те, що вийде. Якщо виникають труднощі при зриванні в «суху», то м'яким валиком спочатку змочують шпалери, потім видаляють. При цьому водостійкі шпалери треба порвати в деяких місцях, для попадання води і розм'якшення. Зручно використовувати для цього шипастий валик або будь-яке інше підручний засіб.
Шар грунтовки наноситься на стіни після шпаклівки. Це необхідно для утворення плівки, що зменшує вбирання клею і поліпшує зчеплення. В якості грунтовки для майбутньої обклеювання шпалер можна просто використовувати рідкий клей для шпалер. Норму розведення для шару грунтовки можна подивитися на пачці з клеєм. Наносити готовий розчин треба починаючи з кутів (пензлем) і закінчуючи всієї поверхні стін (валиком).
Дотримуючись наступних правил поклейки можна домогтися гарних результатів. Техніка може відрізнятися при використанні різних видів шпалер. Всі нюанси нанесення клею і його вибору вказані на рулонах.
Починати поклейку можна з будь-якого місця в кімнаті, головне, щоб перша смуга проходила строго вертикально. Домогтися цього можна підручними методами, за допомогою схилу: на гвоздик, забитий вгорі стіни прив'язують довгу нитку з вантажем, і за допомогою неї роблять мітки для приклеювання рулону шпалер.
Шпалери промазують клеєм і дають постояти для просочення. Фахівці загортають краю до середини, при цьому залишаючи місця згинів без притиску. Якщо за технологією потрібно промазувати клеєм стіну, то дотримуємося і ця умова.
Відрізану від рулону смугу клеять таким чином, щоб повітря всередині не було. Для цього роблять руху валиком для шпалер від центру в сторони і вниз.
Під стелею і біля плінтуса залишають невеликий шматочок шпалер, потім їх зрізають гострим кінцем шпателя або ножицями.
У кутах шпалери краще клеїти внахлест. Причому вибрати верхній шар так, щоб при природному освітленні він був менше видно.
При наклеюванні шпалер встик необхідно прокладати смуги тонкого паперу в місцях зіткнення (зазвичай вистачає 3 см ширини). Це вбереже від розбіжностей, коли шпалери почнуть висихати.
Ось це основні правила. Для кращого ефекту звичайно варто звернутися за допомогою до професіоналів. Інше питання-це ціна поклейки шпалер. Але коли потрібно швидко і якісно зробити ремонт можна вибрати бригаду за прийнятною вартістю.
Середня ціна 100 грн/м² на основі прайс-листів від 75 майстрів.
Рекомендуємо уточнити атуальную ціну на сьогодні.
Діапазон цін на цю послугу: