Сучасний світ не може існувати без електрики, відповідно, чим більше приладів і пристроїв ви використовуєте в квартирі, тим більше джерел живлення вам буде потрібно. Інформація актуальна на 2025 г. Монтаж розеток і вимикачів необхідний при ремонті або будівництві нового житла. З одного боку, це досить просто зробити самому, якщо володієш хоча б мінімальними знаннями і навичками, але з іншого боку варто зробити все максимально акуратно і правильно, що б в майбутньому розетка або вимикач не стали для вас проблемою.
Розетка і вимикач – два основних прилади подачі електроенергії в квартирі, тому до планування їх установки, схем розміщення і кількості на кожну кімнату варто підійти досить педантично. Що б в результаті не довелося розкладати подовжувачі по периметру житла або перевантажувати мережу переносками.
Враховувати також варто розстановку меблів по кімнатах, адже нелогічною буде установка розетки або вимикача за шафою або диваном. Але якщо ви любитель раз на рік робити перестановку, тоді перепланування даний пристроїв для вас неминуча.
Звичайно ж планувати розташування розеток і вимикачів варто робити після планування дизайну інтер'єру. Але при цьому варто врахувати стандарти розташування, а тут вже думки розходяться, адже існує два стандарти розташування від підлоги: «євростандарт» і «радянський» метод. Європейський стандарт передбачає монтаж розеток на рівні 300мм від підлоги, а вимикачів на рівні 900мм від підлоги. Радянський метод передбачає що установка вимикачів повинна реалізуватися на рівні плеча, а розеток приблизно на рівні 900мм.
У кожного з них є позитивні сторони і негативні, але з точки зору дизайну і практичності оптимальним буде установка за європейським стандартом. Адже тоді кожен член сім'ї зможе мати легкий доступ до цих пристроїв, навіть діти, а також вони будуть менш помітними на стінах.
Незважаючи на рекомендації і стандарти, в закритих місцях установку розеток варто проводити, схиляючись до розстановки меблів і приладів, адже не буде ж провід від телевізора, прикріпленого на стіні, бовтатися і звисати до підлоги, а зарядку для телефону тягнути до низу дивана.
Окремо варто звернути увагу на розташування розеток у ванній кімнаті, тому що ми знаємо до чого призводить контакт вологи або води з електрикою. У ванній кімнаті як мінімум має бути 2-3 розетки, скажімо одна недалеко від дзеркала для підключення фена або Електробритви, а інша для пральної машини або бойлера. Варто враховувати відстань від пристроїв і приладів, що контактують з водою, тобто раковини, душової кабінки або ванною і пральної машинки. Також потрібно ставити тільки розетки з вологозахистом (стандарт IP 44).
Ціни на установку розеток і вимикачів залежать від бригади або майстра якого ви виберете. На нашому будівельному сайті "ВСІ працівники" ви можете вибрати самі установників на ваш бюджет, гарантуючи собі безпеку від шахраїв і аферистів.
Середня ціна 120 грн/шт. на основі прайс-листів від 41 майстрів.
Рекомендуємо уточнити атуальную ціну на сьогодні.
Діапазон цін на цю послугу: