Підготовка стін під шпалери і під фарбування відрізняються.
Основна відмінність це якість, яка потрібна в кінці.
А саме під шпалери можна виконати машинну штукатурку і загладити.
А під фарбування необхідно штукатурити і обов'язково шпаклювати в кілька шарів. Також клеїти стеклохолст для уникнення тріщин.
Коли ремонт наближається до кінця, хочеться швидше доробити всі залишилися кроки. Інформація актуальна на 2025 г. Але поспіх зовсім не потрібна при підготовці г.к. стіни під фарбування або шпалери. Основне завдання-обробити поверхню стін.
Після установки гіпсокартону на стіни всі поверхні покриті головками саморізів, що заважає безперешкодному покриттю декоративними шпалерами або фарбою. Тут можна вибрати два способи обробки стін:
шпаклювання з подальшим фарбуванням стін;
оздоблення за допомогою шпалер.
При цьому треба відразу розуміти, що практичніше буде вибір покриття шпалерами. Це економить сили, не вимагає важкої і брудної роботи, а також дасть хороший результат. До того ж подібна робота не зажадає великих навичок. Але якщо досвіду поки немає, то все ж буде потрібна допомога професіоналів.
Необхідно буде шпаклювання гіпсокартону, щоб позбутися від стиків листів і видніються головок саморізів. Перед роботою потрібно приготувати інструменти:
шпатель великої ширини;
малий шпатель для важкодоступних кутів і інших подібних місць;
кутовий шпатель;
дриль і для неї насадка міксер;
валик і пензлик.
Як матеріали знадобиться грунт для стін, суміші і серпянка. У нашому випадку для швів краще підходить суміш KNAUF FUGENFULLER а також UNIFLOT. При цьому суміш готують за інструкцією.
Насамперед треба подбати про грунтовці. Кращим варіантом буде склад» Бетон-контакт", який сприяє кращій зчіплюваності будівельної суміші і гіпсокартону. Нанесення слід проводити валиком або пензлем. Сухих плям залишати не можна, просочення шаром грунтовки дуже важлива особливо в стиках гіпсокартонових листів.
Після цього кроку потрібно продумати де будуть стики листів і на їх місце наклеїти спеціальну стрічку зі скловолокна – серпянку. Також її проклейка необхідна в кутах кімнати. Центр армуючої стрічки повинен збігатися зі швом шпалер. Цей етап необхідний, щоб в майбутньому в подібних місцях не з'являлося тріщин і розбіжностей шпалер. Зверху серпянку промазують шаром шпаклівки.
Шпаклівкою замазують капелюшки саморізів, переконавшись в їх правильному закріпленні (головка повинна бути втоплена в поверхню листа на 1 мм, не більше).
Даємо просохнути покриттю до повного висихання. Потім для кращого вигляду, можна заштукатурити фінішним шаром всі стіни. Це буде ставкою на майбутнє, адже коли-небудь доведеться заново переклеювати шпалери, а поверхня вже оброблена за всіма правилами.
Після того, як висохне фінішний шар шпаклівки, необхідно зачистити поверхню від нерівностей з абразивною сіткою. Якщо придбати таку сітку з тримачем, то буде зручніше.
Тепер можна приступати до поклейки шпалер або нанесення фарби.
Середня ціна 273 грн/м² на основі прайс-листів від 312 майстрів.
Рекомендуємо уточнити атуальную ціну на сьогодні.
Діапазон цін на цю послугу: