Оформлення ділянки неможливо без парканів. Інформація актуальна на 2024 г. Вони мають як естетичну, так і захисну функцію. Вибирають його відповідно до стилю будинку, фінансовими можливостями господаря і т.д. якщо вам потрібно поставити паркан високої якості, тоді найкраще використовувати працю фахівців. Найняти їх можна за допомогою сервісу RABOTNIKI.UA, а також подивитися приблизні ціни на установку паркану.
Установка огорож: які бувають види
Сьогодні паркани виготовляються з різних матеріалів, кожен може вибрати для себе саме той варіант, який йому найбільше підходить. Розглянемо докладніше, які матеріали використовують.
- Дерево. Цей матеріал використовують для виготовлення парканів різної конструкції від дешевого паркану до дорогих різьблених виробів. З переваг можна відзначити простоту роботи і широку колірну палітру (добре піддається фарбуванню). З недоліків це низька довговічність і постійний догляд.
- Метал. Довговічні конструкції, які можуть застосовувати як чисто з загороджувальними цілями (прості сітки), так і для захисту. Їх ціна також сильно варіюється: сітки коштують набагато дешевше, а ось важкі ковані конструкції, які виготовляються на замовлення, мають більш високу ціну. Найчастіше використовується профнастил. Являє собою металеве рифлене полотно, яке застосовують для огорож приватних будинків і промислових територій. Відрізняється численними перевагами: довговічністю, пожежостійкість, легкістю заміни пошкоджених частин, нескладністю догляду, доступністю цін. А ось Зварні металоконструкції поставляються вже готовими секціями, які мають один мінус їх важко фарбувати.
- Паркани з цегли та каменю. Цегляні конструкції абсолютно різноманітні, для їх кладки існує кілька способів, за допомогою якого створюють унікальні малюнки. Використовують клінкерну, силікатну білу і керамічну червону цеглу. Кам'яні паркани виглядають монументальними конструкціями, яким важко заподіяти шкоду від зовнішнього впливу. Для зведення використовують валунний камінь, вапняк, піщаник, гравій, а також штучний камінь, що імітує натуральний.
- Пластикові паркани. Їх можна встановлювати самостійно або ж комбінувати з іншими матеріалами металом, каменем і т. д.
- Шифер. Часто використовують на дачних ділянки. Використовують листи хвильові або плоскі. Можна пофарбувати.
Установка парканів: процес роботи
Не залежно від того, який вид забору обраний, процес роботи буде виглядати наступним чином:
- Підготовчі роботи, в ході яких відбувається планування і очищення ділянки, і подальше вирівнювання.
- Монтаж кріпильних стійок. Їх виготовляють з профільного металопрокату або роблять трубчастими. Якщо огорожа буде секційним, тоді стійки повинні бути обладнані кожні 1,2-1,6 метрів. Опори заглиблюють на глибину 0,6 метрів і більше, стовпи обов'язково заливаються бетоном. Для повністю цегляних парканів стовпи можуть викладатися цеглою.
- Далі відбувається кріплення панелей або кладка отворів обраним матеріалом. Якщо є нероз'ємні деталі, то вони кріпляться до опор зварюванням.
Як видно, сьогодні вибрати паркан не проблема, найголовніше правильно і якісно його встановити. Для цього і рекомендується використовувати працю фахівців з порталу RABOTNIKI.UA. відшукати грамотного фахівця дуже просто: створіть заявку і дочекайтеся відгуку. Також ви можете переглянути ціну, щоб поставити паркан. Для цього просто зайдіть у вкладку розцінки .
Наші співробітники допоможуть у важких моментах, просто напишіть адміністратору на пошту і ми обов'язково відповімо!