У приватному секторі, щит обліку підключається алюмінієвим кабелем СІП. Алюміній на повітрі окислюється. Оксидна плівка на поверхні металу, не забезпечує надійний контакт алюмінієвого кабелю з клемою лічильника або автоматичного вимикача. Це властивість алюмінію неминуче призведе до підгоряння такого контакту. Щоб уникнути такої ситуації можна застосувати Біметалічні наконечники, або перейти на мідь.
За своєю конструкцією лічильники бувають різні, деякі лічильники дуже не зручні в монтажі і підключенні, тому часу на їх підключення потрібно більше а відповідно і вартість буде дорожча. Варто обговорити з електромонтажником, який саме буде лічильник.
Електрика займає одне з важливих місць в житті кожної людини. Інформація актуальна на 2025 г. При будівництві нових житлових і промислових будівель для його обліку проводитися установка і підключення електролічильник. Є ряд причин, які вимагають заміну старого приладу новим:
- закінчився термін експлуатації;
- не вчасно зроблена перевірка;
- пошкодження пристрою;
- вийшов з ладу обертовий диск;
- лічильник не рахує кВт;
- зірвана або зіпсована пломба.
Важливо пам'ятати, що перед початком робіт з установці, підключенню або заміні лічильника електроенергії, необхідно отримати відповідні дозволи в компетентних органах. Їх представники зобов'язані виїхати для зняття і установки пломби з подальшою реєстрацією приладу.
При установка або заміні електролічильника необхідно правильно підібрати модель, яка буде відповідати способу споживання електрики. Слід звернути увагу на їх потужність, принцип роботи, кількість фаз і тарифів. Майстри в Одесі рекомендують такі прилади:
- однофазні-найпоширеніші в житлових будинках і квартирах;
- трифазні-встановлюються в приміщеннях з великою кількістю електроприладів або квартирах з електроплитами;
- електродинамічні-використовують при постійному струмі.
До того ж вони можуть бути індукційними або електронними, однотарифними або багатотарифними. Останні дуже популярні у користувачів, так як можна розрахувати споживання енергії за часом і на цьому економити.
Якщо вибір пристрою зроблений-приступаємо до його монтажу. Основні роботи при підключенні електролічильника:
1.Визначається місце установки-кріпиться прилад на відстані 80-170 см від підлоги (у виняткових випадках не нижче 40 см) до стіни або щитка. Може бути захований в стіну або спеціальний шафа, але з вільним доступом для зняття показань. Приміщення повинно бути сухим, добре провітрюваним і з температурним режимом 10-15 градусів. Якщо температура нижче, то його потрібно додатково утеплити.
2. Ставиться лічильник-фіксується строго вертикально з використанням Дін-рейки і болтів.
3. Підключається до мережі – закріплюються автоматичні запобіжники і приєднуються дроти до клем під захисною кришкою. Їх підводять до входу і виходу фаз харчування і нуля, роблять заземлення. У деяких випадках використовується трансформатор.
4. Перевіряється електролічильник, і подається електрика.
Ціна за роботу електрика зазвичай визначається кількістю точок – розеток, вимикачів і т.д. тому в прайсах розцінки на монтаж електролічильника виставлені як за точку – приблизно. Більш точну вартість роботи майстер озвучить тільки після огляду об'єкта та ознайомлення з технічними характеристиками приладу. На неї можуть вплинути:
- місце установки;
- тип і вид лічильника;
- відстань від введення в приміщення;
- пори року;
- терміни виконання робіт.
Загляньте на наш сайт. Тут ви знайдете вигідні ціни на пропозиції від професіоналів по установці, підключенню і заміна електролічильник. Вони не тільки швидко і якісно виконають свою роботу, але і допоможуть з вибором найбільш підходящої моделі пристрою для обліку електроенергії.
Середня ціна 625 грн/шт. на основі прайс-листів від 535 майстрів.
Рекомендуємо уточнити атуальную ціну на сьогодні.
Діапазон цін на цю послугу: